ДЛОК "Сокіл" > Тематична модель табору

Одним із основних методів формування національно-патріотичної свідомості дітей та молоді є впровадження у ДЛОК «Сокіл» моделі тематичної зміни яка збудована за устроєм Запорозької Січі.

Табір «Сокіл» – це Січ Соколина.

Загони – це курені.

Головний в Січі Соколиній гетьман (директор).

Заступники директора та старший вихователь – головні отамани, вихователі – курінні отамани, а діти – козаки і козачки.

На початку кожної зміни відбувається урочисте відкриття табірної зміни де курінні отамани рапортують  головному отаману про готовність куреню до відкриття табірної зміни. Готовність куреню визначається демонстрацією козаками і козачками назви та бойового кличу свого куреню. Головний отаман, в свою чергу, рапортує гетьману та просить дозволу на відкриття табірної зміни Січі Соколиної. Після відкриття табірної зміни відбувається посвята в козачата. Діти урочисто присягають на вірність Січі Соколиній, зобов’язуються слухати своїх курінних отаманів, щоденно ходити на ранкову штовханку (зарядку), в їдальні з’їдати все, що їм приготують поварі, після чого окроплюються водою та приймаються до лав козаків і козачок.

Кожного вечора козаки і козачки відвідують гопанку (дискотеку).

Старші козаки і козачки ходять в кількаденні походи, де у них є можливість більше відчути життя та побут справжніх козаків. Тут, під наглядом курінних отаманів, вони власноручно варять їжу, влаштовують «Козацькі забави», а також вивчають флору та фауну місцевості.